Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Odwodnienia w przemyśle

 

 

Odwodnienia w przemyśle

odwodnienia liniowe
Pomimo tego, że niemal na każdym kroku korzystamy z dobrodziejstwa kanalizacji i systemów odwodnienia, to rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak systemy odwodnienia działają, wyglądają i jak ważną funkcję pełnią – nie tylko w naszych gospodarstwach domowych, ale również i w przemyśle, w którym to najczęściej korzysta się z profesjonalnych systemów odwodnienia. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Odwodnienia punktowe jako podstawa?


Najpopularniejszą kategorią odwodnień stosowanych w przemyśle są wszelkiego rodzaju odwodnienia punktowe opierające się o wpusty podłogowe – znajdziemy je między innymi w przemyśle budowlanym ze względu na praktyczność, wytrzymałość i dużą wydajność. Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym przy ich produkcji jest stal nierdzewna oraz kwasoodporna. Wpusty ze stali nierdzewnej są jednak znacznie tańsze.

Odwodnienia liniowe – inny system?


Drugą kategorią systemów odwodnień stosowanych w przemyśle są odwodnienia liniowe – stosowane głównie w przemyśle spożywczym oraz chemicznym ze względu na odprowadzanie cieczy z dużych powierzchni (zarówno wody, jak i chemikaliów).

Odwodnienia liniowe możemy podzielić na:
1) kanały rynnowe,
2) kanały szczelinowe,
3) kanały łazienkowe.

Na szczególna uwagę zasługuje ta trzecia grupa, gdyż znajdziemy ją nie tylko w obiektach publicznych jak łaźnie i baseny, ale coraz częściej stosowane są one również w naszych domowych łazienkach – między innymi pod prysznicem zamiast tradycyjnych brodzików!

System odwodnienia pozwala nam zachować suchą podłogę w każdych warunkach i odprowadzić każdą ciecz z posadzki pod warunkiem jego prawidłowego wykonania oraz wyliczenia.
Głosuj (0)

kratkisciekowe 22:25:27 8/03/2016 [Powrót] Komentuj